Hiába a nagyszabású performansz, nem az I’m Just Ken lett a legjobb eredeti betétdal, de azért a Barbie-filmnél marad a díj: a What Was I Made Forral Billie Eilish és Finneas O’Connell vihetik haza.
A Barbie mindössze a legjobb betétdal kategóriában tudott diadalmaskodni: Billie Eilish és testvére, Finneas O’Connell vehették át a szobrot. Eilish szinte mindent elért már, amit zenében el lehet érni, és most, a Barbie betétdalával szerzett Oscar-díjával egy rekordot is megdöntött: ő lett a legfiatalabb ember, aki két Oscar-díjjal is rendelkezik. (Az előzőt a No Time to Die című 007-es betétdalért kapta.) Hihetetlen, de Eilish még mindig csak 22 éves, testvére és szerzőtársa, Finneas O’Connell hiába négy évvel idősebb, még így is a második lett a listán a frissen csúcsdöntő húga mögött.
A díjátadó nagy győztese Christopher Nolan Oppenheimere volt 7 díjjal. Nolannek a filmakadémia a rendezés díját is odaítélte, így két Oscarral távozhatott a ceremóniáról. Az Oscar-szobrot átvéve a rendező megjegyezte, hogy a filmipar évszázados múltra tekint vissza, és még mindig fejlődik. "A világot jelenti számomra az a tudat, hogy úgy gondoljátok, jelentős része vagyok ennek" - mondta. Az atombomba atyjáról, J. Robert Oppenheimerről forgatott film főszereplője, Cillian Murphy a legjobb színész kategória Oscar-szobrát nyerte el.
Az életrajzi filmben Lewis Strauss-t, az amerikai Atomenergia Bizottság egykori elnökét játszó Robert Downey Jr. a legjobb férfi mellékszereplő Oscar-díját kapta. "Szeretnék köszönetet mondani szörnyű gyermekkoromnak és a filmakadémiának, ebben a sorrendben" - viccelődött a pályafutása első Oscarját elnyerő színész.A legjobb filmzene mezőnyben szintén az Oppenheimer nyert: a zeneszerző Ludwig Göransson második Oscarját vihette haza.
Az Alasdair Gray skót író regénye nyomán forgatott Szegény párák 11 jelöléséből végül négyet váltott díjra, köztük a produkciós tervezés kategóriában. Az Oscar-gálán Mihalek Zsuzsa nevében Shona Heath és James Price vette át a díjat.
Mihalek Zsuzsa, aki berendezőként dolgozott a Szegény párák című, Budapesten forgatott Jorgosz Lantimosz-filmben, Oscar-díjat kapott a film két látványtervezőjével, James Price-szal és Shona Heath-szel együtt. Mihalek nem volt jelen a gálán, kollégái hiányolták is, hogy vele osztozzanak az örömükben. „Zsuzsi, nagyon hiányzol, kár, hogy nem lehetsz itt, de elvisszük ezt neked!” – emelte fel az aranyszobrot James Price a színpadon. A Szegény párák stábja egyébként is örülhetett, a film összesen négy díjat kapott az este.
Íme az összes díjazott:
Legjobb film: Oppenheimer
Legjobb női főszereplő: Emma Stone (Szegény párák)
Legjobb férfi főszereplő: Cillian Murphy (Oppenheimer)
Legjobb női mellékszereplő: Da’Vine Joy Randolph (Téli szünet)
Legjobb férfi mellékszereplő: Robert Downey Jr. (Oppenheimer)
Legjobb rendező: Christopher Nolan (Oppenheimer)
Legjobb adaptált forgatókönyv: Amerikai irodalom
Legjobb eredeti forgatókönyv: Egy zuhanás anatómiája
Legjobb dokumentumfilm: 20 nap Mariupolban
Legjobb animációs film: A fiú és a szürke gém
Legjobb látványtervezés: Szegény párák
Legjobb operatőri munka: Oppenheimer
Legjobb vizuális effektusok: Godzilla Minus One
Legjobb jelmeztervezés: Szegény párák
Legjobb haj és smink: Szegény párák
Legjobb filmzene: Oppenheimer
Legjobb eredeti dal: What Was I Made For (Barbie)
Legjobb hang: Érdekvédelmi terület
Legjobb vágás: Oppenheimer
Legjobb nemzetközi film: Érdekvédelmi terület
Legjobb animációs rövidfilm: War Is Over! Inspired by the Music of John & Yoko
Legjobb rövidfilm: Henry Sugar csodálatos története
Legjobb rövid dokumentumfilm: Az utolsó hangszerjavító műhely