A Tankcsapda 2019-ben ünnepelte 30 éves jubileumát. A prominens évforduló alkalmából rengeteg meglepetéssel örvendeztették meg rajongóikat Liliput Hollywoodban. Volt itt minden, ami kell: Három állomásos fővárosi miniturné, könyvmegjelenés, új album, dedikáló turné, és zárásképp egy hat állomásból álló körszínpados Aréna turné. A Tankok a kör közepére álltak Győrben, Veszprémben, Pécsett, Szombathelyen, és Szegeden is, de a hab a tortán természetesen az tradicionálisnak számító debreceni koncert volt, a Főnix Csarnokban, december 28.-án. A buli számos felejthetetlen pillanatot tartogatott Jöjjön most belőle 30!

- Megismerni a debreceni Pit of Saron metal banda zenéjét.
- A külföldön már világhírűnek számító, thrash metalt játszó Ektomorf koncertje a Tankcsapda előtt.
- Élőben látni és hallani Farkas Zoli és a Tankcsapda közös előadásában egy igazán fekete: Bárányt.
- Élőben látni egy olyan Tankcsapda koncertet, mely Magyarországon egyedülállónak számító látványvilágot tárt a közönség elé, méghozzá olyat, ami az egész világon megállná a helyét. Ez a körszínpad talán a leglátványosabb koncert show, amit a Tankcsapda az elmúlt 30 évben csinált. (Eltekintve a fejjel lefelé dobolástól.)
- A színpadkép egyik legizgalmasabb eleme egy leereszthető, LED gyűrű volt, mely az Intro alatt 360 fokban takarta a színpadot, körülölelve Lukácsot, Fejest és Sidit, majd az első szám taktusai alatt lassan felemelkedett a magasba.
- Sidi és Lukács is sokkal rutinosabban, felszabadultabban mozgott a színpadon, az első körszínpados koncertjükhöz képest. Érezhetően jobban meg tudták élni a buli pillanatnyi hangulatát, ami a közönséget is igencsak felpörgette. (A Liliput Hollywood (A kendőzetlen igazság) című könyvükben olvasottak alapján, Sidinek egész biztosan jobb élmény volt, mint az előző buli.)
- Sidi nagyon közvetlen volt, többször is lement a rajongókhoz a zenekari árokba, gitározás közben.
- Minden pillanatban érződött a debreceniség, az otthon szeretetének ünnepi, semmihez sem hasonlítható hangulata úgy a zenekaron, mint a közönségen.
- Az emeletről páratlan látványt nyújtott a tomboló tömeg. Éppen a Koponyák és Csontvázak ment az Ektomorf frontemberével, Farkas Zolival kiegészülve, amikor felsétáltam a Főnix legmagasabb pontjára, hogy megnézzem milyen a buli a magasból. Amikor lenéztem, az első gondolatom Dante pokla volt. A pokol körei, közepén a színpaddal, és a színpadról áradó, mindent beterítő zenével, mely a rocker lelkek földi paradicsoma. "...és így jutottunk ki a csillagokhoz”. Nem igazán tudom miért, de ez volt az első, amire asszociálni tudtam. Talán a piros fények, és a LED falakon kirajzolódó koponyák, vagy a dal hangulata, vagy a saját lelkiállapotom miatt. Nem tudom, de az egész olyan volt felülnézetből, mint egy megelevenedett Botticelli festmény. Lélegzetelállító pillanat volt, amire örökké emlékezni fogok.
- A három számos akusztik blokk közben, körülbelül fél perc alatt megérkeztem a földi paradicsomba, és nagyjából végig lebegtem, de nem a pia miatt. A cajon (ütőhangszer) hangzását imádom, de soha nem gondoltam volna, hogy ezt a hangszert egyszer egy Tankcsapda koncerten is hallani fogom.
- Külön öröm volt, hogy olyan dalok szólaltak meg akusztikus verzióban, mint a Sztyuárdesz, az Adjon az ég és a Föld és Ég.
- Lassan matuzsálemnek számítok a Tankcsapda koncertet lelkesen látogatók körében. Legalábbis ami koncertek számát illeti. 2004-től gyakorlatilag az összes jelentősnek számító, belföldi Tankcsapda koncerten tiszteletemet tettem, a klub buliktól a legnagyobb koncertekig. Éppen ezért nagyon jó volt megélni, meghallgatni, átélni és átérezni élőben a legújabb dalok (Liliput Hollywood, Szevasz Öcsém, A világ posztol) mellett olyan régi, élőben ma már ritkábban hallott, mégis ikonikus dalokat, mint a Disco, a 3 grácia, a Sztyuárdesz, a Föld És Ég, A rock & roll rugója, és a Bárány.
- Kezeket fel lábakat szét Daddy Cool! Nagyon jót nevettem ezen a gegen. Szerintem zseniális ötlet volt. Körbe is néztem gyorsan, hogy más is olyan jól mulat-e ezen, mint én, de sajnos viszonylag kevesen vették a lapot, hogy mit keres a Disco végén a Daddy Cool című Boney M sláger részlete. Akik nem ismernék az eredeti dalt, most bepótolhatják:[embed]https://www.youtube.com/watch?v=QtxlCsVKkvY[/embed]
- Van aki tudja, van aki érti, és olyan is aki érzi, hogy még mindig Lukács Laci az egyik legjobb férfi előadó Magyarországon. Ösztönösen, őszintén, természetesen mozog a színpadon. Semmi manír, semmi mesterkéltség, és pont ettől jó.
- A Tankcsapda, az összes olyan dalát eljátszotta a Debrecenben, ami valamiért meghatározó volt a zenekar életében. A megszokottnál hosszabb, nagyon izmos, 26 nótából álló setlistet pakoltak össze az év végi bulira.
- Elképesztő látványvilággal, újító ötletekkel hozták vissza a punk rock életérzés emlékeit, majd ugrottak vissza a frissebb nóták heavy metal és hard rock dallamvilágához.
- Az egész koncert gördülékenyen zajlott, ha volt is bármi nehézség, az a nézők számára nem volt látható, annak ellenére, hogy a buli lebonyolítása nagyon komoly előkészületeket, és bonyolult technikai háttérmunkát igényelt stáb részéről is.
- Fejest folyamatosan forgatták körbe egy kisebb, kör alakú emelvényen. Az egész koncertet így végig dobolni bizony nem könnyű feladat. Ez mindenképpen tiszteletet érdemel.
- Lukács és Sidi játék közben folyamatosan figyeltek egymásra, és arra, hogy ne ugyanazon az oldalon játszanak, hogy a közönség minden irányból láthassa valamelyiküket. Ez szintén nagy koncentrációt, egymásra figyelést igényelt, ráadásul nekik folyamatosan kommunikálniuk kellett a közönséggel is. Ezt mindketten elképesztő lazán és profin oldották meg.
- A srácok olyan jól kommunikáltak a koncerten bulizó lányokkal, hogy azok alig győzték a színpadra feldobálni melltartóikat. Nem tudom, hogy pontosan hány fehérneműs hadművelet volt, de egy egész biztosan célba ért, mert Sidi kezében láttam viszont. Az ilyen akciók mindig viccesek és a bulinak is jót tesznek.
- A középre helyezett színpadnak köszönhetően a küzdőtér bármely pontjáról jól és viszonylag közelről lehetett látni a színpadot.
- Nagyon jó volt az akusztika. A csarnok minden szegletéből jól lehetett hallani, látni és élvezni a bulit.
- Könnyen lehetett ismerkedni. Elég volt csak megkérdezni, melyik a másik kedvenc Tankcsapda száma, és már el is indult a beszélgetés. Egy-két mogorva, magányos farkast leszámítva mindenki nagyon közvetlen és kedves volt.
- Egyedül érkeztem a bulira, de a koncert közben, nagyon jó fej, új ismerősökre tettem szert, akikkel nagyon sokat nevettem. A csarnokban rengeteg olyan emberrel találkoztam, akiket évekkel korábban ismertem meg, egy másik Tankcsapda koncerten. Jó érzés ilyenkor megtapasztalni, hogy a Tankcsapda tényleg képes összehozni az embereket, kortól, nemtől, pozíciótól függetlenül.
- Az ország minden pontjáról érkeztek rajongók.
- Annyit énekeltem és ugráltam, hogy a végére berekedtem. Teljesen el tudtam engedni magam. Felszabadító érzés volt. Ezt láttam másokon is.
- Sidi eszméletlen jó gitáros. Imádtam a szólóit.
- A Köszönet doktorért külön köszönet. Lélekmentő volt.
- Annyira elvitt magával a tömeg eufórikus hangulata, hogy simán felül tudtam kerekedni azon, hogy nem volt elég hely a ruhatárban, és kétszer is szénsavmentes ásványvizet raktak a sportfröccsömbe. (Hozzáteszem, ezen a területen azért érdemes lenne kicsit fejleszteni a rendszert.)
- Mindenki, aki részese volt ennek a bulinak felejthetetlen koncert élményt és rengeteg pozitív energiát kapott az újévre a Tankcsapdától.






